Kątowniki

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 35

Strona
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 35

Strona

Kątowniki stalowe – do konstrukcji budowlanych i nie tylko

Kątowniki stalowe, dostępne w naszej ofercie, to elementy konstrukcyjne w kształcie litery “L”, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Składają się z dwóch krawędzi, połączonych ze sobą pod kątem prostym. W naszym sklepie znajdziesz typ równoramienny w dwóch rodzajach. Do wyboru masz kątowniki gorącowalcowane oraz gięte na zimno. Ze względu na swoją wytrzymałość wykorzystywane są one przede wszystkim w przemyśle budowlanym i meblarskim, m.in. do łączenia i wzmocnienia różnych konstrukcji.

Kątowniki stalowe – zimnogięte i gorącowalcowane

Ze względu na sposób produkcji kątowników stalowych, możemy podzielić je na zimnogięte i gorącowalcowane. Różnią się one od siebie przede wszystkim właściwościami. Kątowniki zimnogięte są bardziej sztywne i lekkie. Ich zaletą jest też gładka powierzchnia. Są jednak mniej wytrzymałe. W przypadku walcowania na gorąco struktura metalu staje się jednorodna, co wpływa na ich wysoką wytrzymałość. Dodatkowo kątownik w procesie gorącego walcowania zostaje pokryty warstwą tlenków, która chroni go przed korozją. Kątowniki gorącowalcowane doceniane są także za łatwość obróbki – doskonale nadają się do szlifowania, spawania czy cięcia.

Kątowniki stalowe – dostępne wymiary

W naszej ofercie znajdziesz kątowniki stalowe o grubościach ścianek od 1,5 aż do 6 mm. Szerokość tych ścianek może mieć od 20 mm aż do 100 mm, z kolei standardowa długość kątowników to 6 metrów. 

Kątowniki stalowe – zastosowanie

Jak już wspomnieliśmy, kątowniki stalowe mają szerokie zastosowanie w budownictwie, przemyśle maszynowym czy meblarskim. Wykorzystywane są do produkcji stołów, krzeseł, szaf, półek oraz wielu innych mebli. Ponadto używa się ich do wzmacniania konstrukcji ścian, podpór dachowych, ogrodzeń, bram, garaży, furtek, a nawet maszyn rolniczych. Ostatnio zyskały również popularność w branży fotowoltaicznej, gdzie służą jako podstawy i stelaże do montażu paneli. Wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża wytrzymałość. Ponadto kątowniki mogą sprawdzić się również w meblarstwie, np. do trasowania metalowych powierzchni.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór różnych kątowników – zarówno walcowanych na gorąco, jak i giętych na zimno. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie pomożemy Ci w wyborze konkretnych produktów.