Blachy stalowe formatowe

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 19

Strona
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 19

Strona

Blachy stalowe formatowe

W naszej ofercie znajdziesz blachy stalowe formatowe. Jest to rodzaj blach, które zostały wycięte w określonych wymiarach i kształtach, zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. Używane są przede wszystkim do produkcji elementów konstrukcyjnych, maszyn czy elementów wykończeniowych. Do wyboru masz przeróżne grubości oraz wymiary w dwóch gatunkach. Drugi gatunek zwykle posiada drobne skazy, jednak odznacza się świetnym stosunkiem jakości do ceny.

Blacha stalowa formatowa – dostępne wymiary

W zależności od zastosowania, do wyboru masz różne grubości blachy – najczęściej od 0,7 mm aż do OK. 30 mm. Wybór konkretnej grubości wpływa również na wymiary. Zwykle dostępne są one w formacie: 1500x3000 mm, 1000x2000 mm, 2000x6000 mm, 1500x2500 mm. Niekiedy jednak rozmiar może się różnić przy większych grubościach. Przykładowo blachy 32,5 mm mają dostępną szerokość 1420 mm, a długość do 6000 mm. 

Blachy stalowe formatowe – zastosowanie

Jakie zastosowanie mają blachy stalowe formatowe? Ze względu na użycie w ich produkcji stali węglowej, stają się one dość wszechstronnym materiałem, który wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu. Przede wszystkim jednak tego typu blacha może mieć zastosowanie w ślusarstwie (narzędzia, podkładki, płyty), budownictwie (do konstrukcji elementów nośnych, takich jak belki, kontenery, mosty, słupy itp.). 

Blachy stalowe formatowe z powodzeniem wykorzystywane są też w motoryzacji, np. przy produkcji karoserii samochodowych. W przemyśle energetycznym może z kolei służyć do budowy turbin wiatrowych czy masztów energetycznych. Ponadto chętnie wykorzystuje się ją do produkcji elementów maszyn, takich jak obudowy czy zbiorniki. Formatka stalowa nadaje się również wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wysoka odporność na intensywne i długotrwałe użytkowanie, np. do produkcji narzędzi i urządzeń.

Jeśli poszukujesz blach stalowych czarnych do konkretnego zastosowania, chętnie doradzimy Ci w wyborze. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pomożemy Ci dobrać najepsze produkty, które spełnią Twoje oczekiwania.