Systemy rynnowe plastikowe

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 75

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 75

Systemy Rynnowe PCV – Zadbaj o system odprowadzania wody!

Jeżeli budujesz dom, musisz pamiętać o wszystkich elementach, które wchodzą w jego wykończenie. Systemy rynnowe są jednym z nich! Posiadanie odpowiedniego systemu odprowadzania wody jest kluczowym, aby uniknąć zbierania się wody w konstrukcji, a co za tym idzie – zapobiec przeciekaniu dachu. Firma Glinmet oferuje systemy rynnowe wysokiej jakości, które pomogą w zabezpieczeniu twojego dachu i pozwolą na swobodny przepływ wody! 

Systemy Rynnowe PCV — Poznaj zalety systemów odprowadzania wody! 

Niewątpliwą i najważniejszą zaletą systemów rynnowych od firmy Glinmet, jest ich niesamowita lekkość i łatwość montażu. Dzięki wykorzystaniu tworzyw sztucznych są odporne na korozje, a konserwacja jest niezwykle prosta i przyjemna. Nie będziemy do tego potrzebować żadnych specjalistycznych środków, które trzeba wykorzystać przy systemach rynnowych z metalu. Mimo mniejszej odporności na uszkodzenia mechaniczne, systemy rynnowe z plastiku są odporne na zadrapania i inne zadrapania. Są również odporne na odbarwienia, dlatego będziemy cieszyć się świeżością koloru. Taką samą jak przy jej montażu. Kolor systemów rynnowych z plastiku jest kolejną zaletą tych rynien. W przeciwieństwie do systemów metalowych, mamy tutaj o wiele większy wybór kolorystyczny. 

Systemy Rynnowe PCV – Elementy systemu rynnowego z plastiku

Systemy rynnowe PCV składają się z kilku elementów, które razem tworzą całość. Pierwszym z elementów jest uchwyt – hak rynnowy mocowany bezpośrednio do ściany.  Dlatego bardzo istotnym jest odpowiednie zabezpieczenie elewacji. W innym wypadku elewacja może ulec uszkodzeniu, a woda zacznie dostawać się pod elewację. Jest to jeden z najważniejszych elementów systemu rynnowego PCV, to on otrzymuje całą konstrukcję. 

Kolejnymi ważnymi elementami, wchodzącymi w skład systemu rynnowego PCV są: obejmy, narożniki, obejmy czy kolanka. Mimo różnych zastosować mają jedną wspólną cechę – mają łączyć konstrukcję w całość. Należy pamiętać o szczelności połączeń, która nie może zostać zachwiana. Pominięcie sprawdzenia, czy konstrukcja przecieka, może doprowadzić do niespełnienia założeń całego systemu. 

Rynny i rury spustowe to najbardziej widoczna część systemu rynnowego PCV. Dzięki tworzywom sztucznym, z których stworzony jest system, szacuje się ich wytrzymałość na nawet 40 lat! Ostatnim elementem, niewidocznym, ale równie ważnym są denka. To tam gromadzi się woda, która gromadzi się w rynnie.