Blachy stalowe ocynkowane kawałkowe

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 8

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 8

Blachy stalowe kawałkowe ocynkowane

Blachy stalowe kawałkowe ocynkowane to wysokiej jakości blachy, które zostały pokryte dodatkową powłoką z cynku, chroniącą przed działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie znajdziesz blachy ocynkowane w różnych rozmiarach i grubościach, które znajdą szerokie zastosowanie w przemyśle maszynowym, budownictwie czy w gospodarstwach domowych. Zapraszamy do zakupu i zapoznania się z ofertą!

Blachy stalowe kawałkowe – wymiary i grubości

Blachy kawałkowe są nieco mniejsze niż formatowe. Powstają bowiem w procesie obróbki kręgów i arkuszy. Mimo to jednak jest to materiał pełnowartościowy, który znajdzie wiele różnych zastosowań. Blachy stalowe ocynkowane mają od 80 do 120 cm szerokości i od 120 do 150 cm długości. Jeśli chodzi o grubości konkretnych arkuszy, to zwykle mogą mieć od 0,7 mm do 25 mm. Wszystkie arkusze przechowywane są w magazynie, więc są całkowicie suche i gotowe od razu do wykorzystania.

Blachy stalowe ocynkowane – właściwości i zastosowanie

Blachy stalowe ocynkowane różnią się tym od czarnych, że mają dodatkową warstwę cynku. Dzięki temu łączą zalety i właściwości cynku oraz stali, oferując z jednej strony odporność na korozję i działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, a z drugiej dużą wytrzymałość. Z tego też powodu blacha ocynkowana może być wykorzystywana w wilgotnym środowisku, na zewnątrz czy wszędzie tam, gdzie konstrukcje z blachy będą narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne i zmienne temperatury. Materiał ten nie wymaga konserwacji, co z pewnością będzie miało znaczenie przy eksploatacji wszelkich konstrukcji, które z niej powstaną. Polecamy szczególnie jej wykorzystanie na różnego rodzaju kanały wentylacyjne, regały, konstrukcje urządzeń, a także w budownictwie czy do tworzenia sprzętów gospodarstwa domowego.

Szukasz odpowiedniej blachy do konstrukcji garażu, metalowych zbiorników, a może przyczepy? Zapraszamy do kontaktu. Doradzimy w wyborze odpowiedniego materiału, który spełni Twoje oczekiwania.