Przy zakupie pokrycia dachowego najlepiej zwrócić uwagę także na akcesoria dachowe, które są niezbędne do ukończenia dachu . Pierwszym takim elementem są śniegołapy.

ŚNIEGOŁAPY – Element systemowy stosowany do ochrony dachu i orynnowania przed zalegającym i spadającym śniegiem. Polecane do montażu na dachach już istniejących, jak i nowo budowanych. Śniegołapy to produkt, który polecamy każdemu klientowi podczas montażu pokrycia dachowego – pasują do wszystkich blach dachowych – do każdej blachodachówki, blachy trapezowej itp. Wykonywane są w każdym kolorze blachy. Ich zadaniem jest zabezpieczenie rynien przed nagle obsuwającym się z dachu śniegiem podczas odwilży. Pozwala zahamować śnieg na dachu, sprawiając że nie spada on na rynny oraz na podłoże zapobiegając tym samym urywaniu lub rozszczelnieniu rynien i poprawiając bezpieczeństwo ewentualnych przechodniów.

Następnym niezbędnym elementem do pokrycia dachowego są uszczelki.

Uszczelka klinowa – jest to samoprzylepna uszczelka wykonana z pianki technicznej  lub filtracyjnej które zapobiegają dostawaniu się liści, kurzu, ptactwa pod pokrycie dachowe i zapobiegają również przed nawiewaniem śniegu.

Uszczelka bitumiczna – jest to taśma poliuretanowa która jest odporna na starzenie, a także ma funkcje rozprężania się dzięki temu doskonale uszczelnia różnego rodzaju szczeliny. Jest również bardzo odporna na różnego rodzaju substancje chemiczne oraz bardzo elastyczna, bardzo łatwo się ją montuje i może być zastosowana ze wszystkimi materiałami budowlanymi.

Uszczelka klinowa – jest to taśma, w której zastosowano specjalną tkaninę, która zapewnia właściwą wentylacje i umożliwia parze wodnej wydobycie się na zewnątrz i jednocześnie zabezpiecza przed wnikaniem wody i kurzu między pokryciem dachowym a spodnimi warstwami dachu.

Stosowane są także uszczelki, które wyprofilowane są pod dany profil blachodachówki bądź trapez. Mają za zadanie uszczelnienie przed nawiewem śniegu i kurzu  miedzy pokryciem dachowym a spodnimi warstwami dachu.

Ponadto będziemy musieli również zainwestować we wkręty do mocowania blachodachówki i blachy trapezowej oraz niezbędne obróbki dekarskie, takie jak gąsior baryłkowy oraz zakończenie gąsiora do blachodachówki. 

Call Now ButtonZadzwoń teraz